המיקום

לחיות בתל אביב של המחר

תל אביב של המחר היא עיר ברת-קיימא ודינמית, המאפשרת לנוע בחופשיות לאורכה ולרוחבה, אליה ומחוצה לה. זוהי עיר המהווה בית לחברות הטכנולוגיה המובילות בעולם, המשמשת כמוקד של מתחמים המשלבים מגורים לצד תעסוקה, מסחר, תרבות, קהילה ופנאי, בדומה למרכזי הערים המובילות בעולם. עיר שלא מפסיקה להתעדכן ולהתחדש, תוך שהיא משמרת את המורשת האדריכלית והרוח המפעמת בה מיום הקמתה – רוח של נעורים, קידמה, יצירתיות ותעוזה.כבר היום נהנה איזור המתחם מנגישות מירבית בזכות קרבה לתחנת רכבת השלום ולמגוון רחב של תחנות אוטובוס ומוניות שירות לכל חלקי הארץ, בנוסף לגישה מהירה ברכב פרטי לנתיבי איילון ולצירים המובילים לכבישים 4 ו-6.

העתיד מתחיל כאן | מחברים בין הצדדים

עיר עם גישה

בשנים הקרובות העיר עתידה להמשיך ולהתפתח משמעותית והמהפך קורם עור וגידים ממש לנגד עינינו: גשרים ומעברים חדשים נבנים, תוואי הרכבת הקלה מתקדם במלוא המרץ, היציאות לנתיבי איילון עוברות שדרוג מהפכני, ומוקד התחבורה העירוני החדש, ת"א 2000, מוקם בימים אלו במתחם תחנת סבידור.
לשונית פתיחה - הסביבה

תוואי הרכבת הקלה

במטרופולין ״תל אביב״ תוקם מערכת להסעת המונים שתכלול ארבעה קווי רכבת קלה ושלושה קווי אוטובוס רב קיבולת (BRT). הרכבת החדשה תפעל בהנעה חשמלית ובכך תפחית את הרעש ואת זיהום האוויר ותשפר את איכות חייהם של תושבי העיר. הפעלת הקווים תשפר משמעותית את זמינות התחבורה הציבורית בצירי העיר.הקו הראשון בתוכנית עתיד להוות את "עמוד השדרה" של מערכת התחבורה בעיר. הוא ייחבר בין האזורים העמוסים ביותר במטרופולין לרבות פתח תקווה, בני ברק, רמת גן, תל אביב-יפו ובת ים.הסביבה כולה תעבור פיתוח מקיף, לרבות הוספת שטחים ירוקים פתוחים שיקשרו בין חלקי הרובע לשאר חלקי העיר באמצעות רצף גינות ומעברים ציבוריים, תחנות לאורך ציר הקו הסגול של הרכבת הקלה, ובניית גשרים חדשים למרכזה של העיר.
דילוג לתוכן